Döngüsel kültür kavramlarından 'değişimle uyum'u temsil eden ve son uzman toplantısı olan "Geleceği Görüyoruz" buluşması, İzmir'deki İzQ Girişimcilik Merkezi'nde gerçekleştirildi. İnovasyon, teknoloji, değişen dünyaya uyum gibi konuların ele alındığı toplantıda birçok farklı disiplinden uzman bir araya geldi.

Akademisyen, uzman, ekonomist, ekonomi yazarı, girişimci ve iş insanının katıldığı toplantıda ekonomi ve teknoloji dünyasındaki değişikliklere ilham veren gelişmelerin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin teknolojiyi en verimli nasıl kullanacağı da tartışıldı.

Uzmanlar, akademisyenler ve fikir insanları daha önceki paydaş toplantılarında ortaya konan üç bildirgeyi kavramsal ve akademik açıdan inceleyerek ana kongre için kendi perspektifleri doğrultusunda tavsiye kararları oluşturdu.

Toplantıya Dr. Ali Ercan Özgür, Alphan Manas, Başak Taşpınar Değim, Emre Dönmez, Ergi Şener, Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Fatih Özçelik, Doç. Dr. Hicran Atatanır, Prof. Dr. Hüsnü Erkan, Öğretim Üyesi Dr. Kamuran Soylu, Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, Doç. Dr. Mehmet Toran, Muhittin Bilget, Öğretim Üyesi Dr. Murat Adil Salepçioğlu, Murat Özbilgi, Mustafa Saim Uysal, Prof. Dr. Mustafa Tanyeri, Müslüm Sarı, Prof. Dr. Osman Aydoğuş, Reşat Kutucular, Salim Kadıbeşegil, Sema Gür, Öğretim Görevlisi Sevay İpek Aydın, Sinan Biçici, Dr. Şeref Oğuz, Dr. Taylan Yıldız, Tınaz Titiz, Tuğçe Yılmaz Özbilgi, Prof. Dr Tuğrul Daim, Uğur Gürses, Ulvi Puğ, Ümit Aşkan, Yusuf Işık katıldı. Buluşmada Erinç Sahan, Piraye Antika, Prof. Dr. Selva Demiralp, Prof. Dr. Funda Barbaros ile Mehmet Öğütçü ise çevrimiçi olarak yer aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in buluşma sonrasında gerçekleştirdiği basın açıklamasını buradan izleyebilirsiniz.

"Geleceği Görüyoruz" buluşmasıyla ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Buluşma Fotoğrafları

0