Gençlik Forumu, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin açıldığı gün olan 15 Mart'ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Forum, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşmasıyla açıldı. Soyer, "Gençlerin hayallerini ifade ettiği, ülke sorunları ve çözüm önerilerini tartıştığı forumun açılışında konuşan Başkan Soyer, “Bu dünyanın en güzel coğrafyasında, en güzel iklim kuşağında ve en bereketli topraklarında bu yoksulluğu, sefaleti, işsizliği hiçbiriniz hak etmiyorsunuz. Hiç kimse hak etmiyor. Başka bir Türkiye mümkün.” dedi.

Forumda gençlik örgütleri ve kurumlarının temsilcilerinin ikinci yüzyılın Türkiyesi'ne dair katkılarını, planlarını ve projelerini konuştu. Ayrıca gençler, Türkiye hayallerini ifade ederek sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştı.

Gençlik Forumu; Sosyal İklim Derneği, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Tez Koop-İş Sendikası, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İzmir Gençlik Belediyesi, Genç Başarı Eğitim Vakfı, Türkiye İİBF Kulüpler Ağı ve Young Economic Policy Designers (YEP-D) gibi birçok kuruluşun ortaklığıyla gerçekleşti.

Gençlik Forumu ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Buluşmanın özet videosunu buradan izleyebilirsiniz.