EN

İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ne uzanan süreçte ilk adım olan Paydaş Grupları ön buluşmaları ağustos ayı itibarıyla başladı.
Toplantılar İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in açılış konuşmasıyla başladı. Soyer, açılış konuşmalarında yüz yıl önce gerçekleştirilen İzmir İktisat Kongresi’nin yöntemini, kongre metinleri ve kararlarından örnekler vererek anlatırken sahip olduğumuz bu mirasın önemini vurguladı. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin temel hedefinin, bugün Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin yarattığı derin umutsuzluğu bertaraf edecek ve gelecek nesillere ilham verecek kararlar almak olduğunun altını çizen Soyer, yüz yıl sonra yine oldukça katılımcı bir yöntemle gerçekleştirilecek kongrenin tarihsel sorumluluğuna işaret etti.

Bu safhada işçi, çiftçi, tüccar, sanayici ve esnaf temsilcileri ayrı ayrı buluşarak Türkiye ekonomisinin sorunlarıyla ilgili kendi sektörleri açısından analiz yapacaktır. Üç aylık sürede, ekonominin can damarı olan bu grupların Türkiye ekonomisini nasıl gördükleri ve çözüm önerileri belirlenecektir.

Paydaş toplantıları Ağustos-Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Çiftçi Grubu

Çiftçi Grubu

Detayları Gör
İşçi Grubu

İşçi Grubu

Detayları Gör
Sanayici, Tüccar ve Esnaf Grubu

Sanayici, Tüccar ve Esnaf Grubu

Detayları Gör