Gizlilik İlkeleri

İktisat Kongresi mobil uygulamasında yer alan hizmet, süreç ve akışlardan İzdoğa İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruması, İyileştirilmesi, Müşavirlik ve Proje Hizmetleri Tic. Ve San. A.Ş. (bundan sonra İzDoğa olarak anılacaktır) sorumludur. İktisat Kongresi mobil uygulamasında yer alan İktisat Kongresi içerikleri haricindeki tüm etkinlik işlemlerinden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. (bundan böyle “İztek” olarak anılacaktır) ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (bundan sonra İzfaş olarak anılacaktır.) sorumludur. 

İzDoğa, İztek ve İzfaş’a ait tüm online servis ve uygulamalara erişirken sizden hiçbir surette size özel kullanıcı ya da aygıt bilgisi istenmez.
Misafirlerin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla şirketimiz sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
İzdoğa, İztek ve İzfaş, destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların şirketimiz gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.

İktisat Kongresi mobil uygulama, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlayabilecektir. İzdoğa, İztek ve İzfaş, bu sitelerin içeriklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı İzdoğa, İztek ve İzfaş tarafından hiçbir garanti verilmemektedir. Bu tarz sayfaların ziyaretlerinde yer aldığı sitenin güvenlik ilkeleri geçerlidir.
Uygulamamızın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan İzDoğa sorumlu değildir.
İktisat Kongresi mobil uygulamasında yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, İzdoğa, İztek ve İzfaş’a aittir. Uygulamanın içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları şirketimizde saklıdır.
İzdoğa, İztek ve İzfaş İktisat Kongresi mobil uygulaması "kullanım şartları"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.
İktisat Kongresi mobil uygulaması, Türkiye kanunlarına göre kurulmuş ve işletilmektedir. Uygulama hakkındaki ihtilafların çözümünde Türkiye kanunları uygulanacaktır ve Türk mahkemeleri yetkili olacaktır.


Güvenlik İlkeleri

İktisat Kongresi mobil uygulamasına giriş için kullanacağınız şifrenizi belirlerken başkaları tarafından kolayca tahmin edilemeyecek şifreler yaratmaya çalışınız ve şifrenizi Kongre görevlileri dahi kimseyle paylaşmayınız.
İktisat Kongresi mobil uygulamasındaki bazı fonksiyonlar, uygulamamızı daha rahat kullanabilmeniz amacıyla çeşitli bilgilere erişmek için sizden izinler istemektedir.
Jailbreak veya Root edilmiş cep telefonlarında uygulamayı kullanmayınız.
İnternet üzerinden alternatif ağ ayarlarının ve bağlantı uygulamalarının (VPN-Virtual Private Network, DNS ayarları, TOR tarayıcısı vb) kurulu bulunduğu cep telefonları üzerinden mobil uygulamamıza erişim sağlanması durumunda oluşabilecek her türlü risk ve problemden kullanıcı sorumlu olacaktır.
Uygulamanın son güncel sürümünü kullandığınızı kontrol ediniz.
Cep telefonunuzun başkaları tarafından kullanılmasını engellemek için ekran kilit şifresi kullanmanız son derece önemlidir.
Anti virüs programları, cep telefonunuza virüs, casus programlar gibi zararlı yazılımların yüklenmesine engel olabilir veya yakalanmasını sağlar. Kullandığınız anti virüs yazılımlarının etkili olabilmesi için düzenli olarak güncelleyiniz.
Çeşitli kurumlar tarafından gönderilmiş gibi görünen, acil ve çok önemli konular içeriyormuş gibi duran sahte e-postalar internette yayılmaktadır. Bu e-postalarda verilen linkler aracılığı ile kullanıcıların, internet/mobil uygulama şifreleri ve kişisel bilgileri istenmektedir. Kesinlikle bu tür e-postalara yanıt vermeyiniz veya istenen bilgileri girmeyiniz. 
İktisat Kongresi mobil uygulamasından çıkmak için uygulama içinde yer alan “Çıkış” butonuna basarak oturumunuzu sonlandırınız.
İktisat Kongresi ürün ve hizmetleri ile İzdoğa hizmetlerine dair şüpheli durumlarda 0…. İktisat Kongresi İletişim Merkezine, İktisat Kongresi haricinde tüm etkinlik ürün ve hizmetlerine ilişkin şüpheli durumlarda 0 232 498 02 70 İzdoğa İletişim Merkezine mutlaka bilgi veriniz.